doron amir
 
דואר אלקטרוני:
 
 
סיסמה:
 
 
 
 
 
 
לוח פגישות
 
|
 
איזכור סיסמא
 
עברית
 
|
 
english
 
|
 
русский
 
 
 
doron amir
 
קורסים ותרגול
 
עמוד הבית
 
חבילות
הדרכה
 
החשבון שלי
 
אודות
דורון אמיר
 
צור קשר
 
מאגר תרגילים ופתרונות
 
מאמרי גולשים
 
קורס אנדרואיד

תכנות מונחה עצמים חינם לחסרי רקע - למען צמצום פערים בחברה

 

* לצפייה בסרטון ההדרכה לחץ על מספר השיעור

 image_3

בשיעור 1 נלמד מושגי יסוד בסביבת הפיתוח כגון מה זה #C ומהיא סביבת הפיתוח net framework. פרק זה הינו חוב לחסרי רקע שרוצים להבין באופן כללי מאד את הצורך ב Visual Studio ותפקיד כל אלמנט כגון שפת פיתוח וסביבת עבודה.

 image_4

בשיעור 2 ניתן לעקוב אחרי הוראות ההתקנה של סביבת הפיתוח שבעזרתה אנו נדגים את השיעורים הבאים,סביבת הפיתוח Visual Studio עוזרת לנו לפתח באופן יעיל יותר ומהיר יותר תכניות : לחץ כאן להורדה מהירה של Visual Studio

image_5

בשיעור 3 נראה דוגמא כיצד להריץ את תכנית ה #C הראשונה שלנו כולל שימוש בסיסי בסביבת העבודה Visual Studio שימו לב כי עד כה אלו פעולות בסיסיות שחובה לבצע טרם מתחילים ללמוד את משמעות מבנה השפה ויוסדות התכנות שנרחיב עליהם בהמשך הקורס.

 image_6

בשיעור 4 שיעור נלמד הסברים המיועדים למתחילים עבור מושגי הבסיס כגון : מרחבי שמות ( namespaces ) , מחלקות (classes) , מתודה ראשית , מילת המפתח using ,כתיבת תכנית פשוטה פעם נוספת והסבר על שמירת הקבצים ומיקומם.

 image_7

שיעור 5 מתמקד בבניית מחרוזת ע"י שימוש במתודת ה- Format שהינה הדרך המועדפת לשרשר מחרוזות עם ערכי משתנים (הצגת טקסט משולב פרמטרים). השיעור כולל שימוש במתודה לקליטת ערך הטקסט .עוד בשיעור יצירת Break Point והדגמה כיצד צופים בקוד בזמן ריצה (Debugging) ובודקים את ערכי המשתנים על ידי מעקב אחרי פעילות הקוד בזמן ריצת התכנית.

 image_8

שיעור 6 הינו שיעור מעשי הכולל קוד והסבר כיצד להמיר מחרוזת string ל int ע"י שימוש במתודת ה Parse וכיצד להשתמש במבנה הבקרה  switch case כתחליף לשימוש במבנה הבקרה הנפוץ מסוג if-else המאפשר לנו לבצע פעולה בהתאמה לבחירה הנבחרת. אם אינכם יודעים תנאי מסוג if-else לחצו כאן בכדי לקבל תגבור בנושא ולחיצה נוספת כאן בכדי לקבל שיעור טקסטואלי בנושא.

 image_9

שיעור 7 שיעור מעשי הכולל הסבר חשוב אודות שימוש בלולאות לביצוע פעולות חוזרות, בשיעור זה נתמקד בלולאת while ונהגדיר תנאי עצירה כולל שימוש ב debugging בכדי לראות בזמן ריצה את פעולת ה while. השיעור כולל גם תייחסות אל ההבדל בין לולאת ה while הרגילה לבין לולאת ה do..while תוך כדי הסבר ודוגמאות המאפשרות באופן מעשי ללמוד ולהבין.

 image_10

שיעור 8  מתמקד באופן ענייני ומדגים כיצד להשתמש בלולאה מסוג for-i כולל דוגמא המכילה משפט break המאפשר לנו "לשבור" את הלולאה באמצע האיטרציה לפני ההגעה לתנאי העצירה של הלולאה.

 image_11

שיעור 9 הינו שיעור זה חובה והכרחי למתחילים אשר מתכנתים במודל תכנות מונחה עצמים (O.O.P) . השיעור מסביר את המושג מחלקה (class) כולל הסבר על ההבדל בין Value Type לבין Reference Type באופן ברור וידידותי. בנוסף לכך דוגמת הקוד מציגה הגדרת מחלקה כתבנית עבור אובייקט ויצירת אובייקט ע"י שימוש באופרטור new .את השדות ניתן לאתחל באופן בסיסי וישיר ולהפנות 2 מצביעים (reference) אל אובייקט אחד (בהמשך נלמד על שיטת אתחול יעילה יותר בעזרת Constructors).

 image_12

שיעור 10 הינו שיעור חשוב המסביר עקרון חשוב מאד בתכנות מונחה עצמים (object oriented programming) מודל הכימוס (encapsulation) ומפרט את הצורך להגן על השדות המוגנים (private) עבור כתיבת הקוד באופן מקצועי יותר. את הגישה אל השדות המוגנים אנו מבצעים ע"י properties אשר ניתן לראות בקוד ובהסבר .

 image_13

שיעור 11 הינו שיעור חיזוק לנושא הקודם ועוסק בהסבר המונחים מתודה (Method) ופרמטרים ( parameters) כולל התייחסות להבדל בין מתודה סטטית לבין מתודה שאינה סטטית . מהשיעור ניתן ללמוד על המבנה הבסיסי של המתודה הכולל הגדרת גישה (public private), ערך מוחזר , שם ורשימת פרמטרים.

 image_14

שיעור 12 הינו שיעור בנושא הגדרת משתנים לוקלי וגלובלי ( לוקלי למחלקה ) כולל התייחסות למיקום הגדרת המשתנה ואופי הגדרתו כגון משתנה סטטי (static) השייך למחלקה ונגיש משאר המתודות המוגדרות במחלקה.

 image_15

שיעור 13 הינו עוסק בנושא בסיסי הכולל הגדרת מערך פשוט ושימוש בלולאת  For-i לאתחול המערך ולולאת Foreach להדפסת המערך.השיעור מבהיר את ההבדל בין לולאת ה For-i שמאפשרת Read & Write לעומת הלולאה Foreach המאפשרת ReadOnly (קריאה בלבד)

 image_16

שיעור 14 הינו שיעור בנושא טיפוס מסוג struct המאפשר לנו להבין את הצורך בטיפוס ציוחד זה העוזר לנו לאחסן נתונים באופן מותאם ממשפחת ה value type ה-struct עוזר לנו להגדיר טיפוס עבור אחסון נתונים בהתאמה להגדרת המשתמש ובדוגמא העולה בשיעור ניתן לראות גם כיצד אפשרי להפוך שדה פנימי פשוט לטיפוס מורכס בעזרת struct ובכך לשפר את יכולות התוכנית כהכנה לתוכניות מורכבות יותר בהמשך ( שימוש בנתונים מורכבים לצורכי חיפוש וכתיבת קוד יעילה).

 image_17

שיעור 15 מתמקד במושג חיוני הנקרא אינדקסר המאפשר לנו לגשת אל נתוני אובייקט רגיל ע"י אינדקס בדומה לפנייה למערך רק שבמקרה זה האינדקס יכול להיות גם שמי (מחרוזתי ).השיעור מורכב משני סרטונים רצופים הראשון כולל הסבר והשני דוגמת קוד באופן מעשי.

 image_18

שיעור 16 הינו שיעור בנושא אלגוריתם המיון הנפוץ Bubbles Sort .מיון זה מאפשר לנו בעזרת שימוש בלולאות ומערך לבצע מיון באופן יעיל.שיעור זה חיוני ונושא זה עולה לעיתים קרובות בראיונות עבודה, רצוי מאד ללמוד קוד זה ברמת על פה ולדעת להסביר את האלגוריתם באופן מושלם.

 image_19

שיעור 17 שיעור בנושא העמסת מתודות Overloading. נושא זה הינו נושא חשוב במסגרת תכנות מונחה עצמים אשר בעזרתו ניתן להשתמש בשם מתודה זהה עבור פעולות שונות כאשר המתודות שונות אחת מהשנייה ברשימת הפרמטרים מבחינת מספר או סוג.

 image_20

שיעור 18 ממשיך את נושא ה- Overloading אך מתמקד בהעמסת בנאים (Overloading Constructors) אשר מאפשרים לאתחל את האובייקטים באופן יעיל יותר כולל שינוי גרסת האתחול ע"פ סוג או מספר הפרמטרים הנמסרים לאתחול האובייקט.

 image_21

שיעור 19 שיעור חובה העוסק בנושא ההורשה Inheritance כולל התייחסות למצייני הגישה private , public אך בעיקר מציין הגישה protected שמאפשר לנו גישה לאורך ההורשה אל מונע את הגישה מחוץ לגבולות ההורשה

 image_22

שיעור 20 השיעור הינו בנושא לכידת שגיאות ( Exceptions ) ומסביר כיצד ניתן למנוע מצב בו התכנית קורסת עקב שגיאות שאנו יודעים לצפות (בזמן ריצת התכנית),ההסבר כולל התמקדות במספר מצבים שונים כגון לכידת שגיאה כללית או ספציפית כולל קבלת מידע אודות השגיאה ודוגמא לכתיבת קוד נכון בעזרת שימוש בבלוק finally (חשוב מאד לקרוא את הקובץ המתורף לסרטון).

 image_23

שיעור 21 הינו שיעור בנושא מחלקה אבסטרקטית (Abstract Class) המאפשרת לנו להגדיר באופן עלי קבוצה בעלת מכנה משותף לקבוצות אחרות המשמשות כתבניות לייצור אובייקטים.השיעור כולל קובץ PDF הכולל הסר מפורט עם הרחבה לנושא ה Exception בו ניתן לראות כיצד ניתן לייצר Custom Exception המאפשרת לנו להגדיר שגיאה למצבים שאנו מעוניינים לקבוע.

 image_24

שיעור 22 שיעור למתקמים העוסק במונח חשוב הקיים במסגרת יסודות הבסיס של תכנות מונחה עצמים , התכנות הרב-צורני (Polymorphism) מודל תכנותי המאפשר לנו לייצר אובייקטים אשר יכולים לממש את המתודה בהתאמה לטיפוס לו האובייקט שייך, לישעור מצורף קובץ PDF שחשוב לקרוא וללמוד מכיוון שנושא זה עולה לעיתים קרובות בראיונות עבודה ומבחני מיון בתחום התוכנה.

 image_25

שיעור 23 הינו גם שיעור למתקדמים ועוסק באחד הנושאים הכי חשובים בתכנות מונחה העצמים ובכלל, ממשק התכנות כלומר ה interface הינו רכיב קוד חיוני אשר מאפשר לנו לחייב את המחלקות לממש פונקציונליות אחידה ובכך לאפשר אחידות וקביעות בין האובייקטים לסביבת ריצת הקוד בו יש חשיבות לתאימות ומימוש פונקצוינאליות אשר נקבע מראש בדיוק כמו בחתימה על חוזה משותף בו כל החתומים חייבים לציית לסעיפים הרשומים בחוזה ( כך המחלקות חייבות לממש את המתודות המוגדרות ב interface שנורשו ממנו ) לא לשכוח לקורא את קובץ ה PDF המצורף הוא מכיל הסבר מעולה בנושא !!!
 

 
 
אפליקציות אפל
אפליקציות אנדרואיד
001 קורס אנדראויד באתר